۱۴۰۱ سه شنبه ۳ خرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1396/11/10 - تعداد بازدید : 603
استقرار مركز هماهنگي امور مناطق دريزد

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه آهن يزد، سعيد رسولي،  در مراسم معارفه «سيد مصطفي داودي» به ‌عنوان رييس مركز هماهنگي امور مناطق و سرپرست اداره كل راه‌آهن يزد با اشاره به سهم 40 درصدي اين  منطقه، گفت: از مجموع تناژ بارگيري در شبكه ريلي 75 درصد آن سهم ادارات كل مناطق مركز وجنوبشرق كشور مي باشد كه از مجموع بارگيري، 40 درصد آن سهم راه آهن يزد مي باشد .

وي در ادامه با تاكيد به اين كه راه‌آهن جمهوري اسلامي روزهاي خوبي را سپري مي‌كند و روزهاي بسيار خوب‌تري در پيش است، اظهار كرد: خوشبختانه در سال‌هاي اخير حمايت‌هاي مقام معظم رهبري از توسعه حمل و نقل ريلي را مكرراً در مباحث مرتبط و جلسات با مسئولان ذيربط شاهد هستيم كه به تاسي از اين فرمايشات و نيز ويژگي‌هاي منحصربفرد حمل و نقل ريلي در توسعه اقتصادي كشور، دولتمردان كشورمان نيز سرعت دادن به توسعه اين بخش را مورد اهتمام قرار داده‌اند.

رسولي به امنيت بالاي شبكه ريلي كشورمان به لحاظ گردشگري و ترانزيت بار نيز اشاره كرد و گفت: خوشبختانه طي سال هاي اخير 23 قطار بين‌المللي گردشگري در كشورمان تردد كرده است و بسياري از كشورهاي اروپايي نيز به لحاظ امنيت شبكه ريلي كشورمان اين مسير را پيشنهاد مي‌كنند.

عضو هيات مديره راه‌اهن كشورمان در ادامه خاطرنشان كرد: هر چند هر كدام از مديران مناطق راه آهن كشور در جايگاه خود نمايندگان عالي هستند ولي به لحاظ ماهيتي و براي ايجاد هماهنگي بيشتر بين مناطق، نيازمند ايجاد مركز هماهنگي امور مناطق در كشور بوديم كه با توجه به واقع شدن يزد درقلب شبكه ريلي و در اختيار داشتن40 درصد كل حمل بار كشور ، اين مركز در يزد واقع شد.

وي با بيان اين كه براساس برنامه توسعه ششم سهم حمل و نقل ريلي كشورمان در بخش بار به 30 درصد و در بخش مسافر به 20 درصد افزايش خواهد يافت، اظهار كرد: اين در حالي است كه سهم كنوني راه‌آهن از حمل و نقل كشور تنها 10 درصد است و لازمه تحقق آن، تدبير و برنامه‌ريزي دقيق و ارتقاي امكانات است.

عضو هيات مديره راه‌آهن كشور همچنين بر حفظ و ارتقاي رضايت‌مندي فعلي مردم از شبكه ريلي كشور تاكيد و ابراز اميدواري كرد كه با ايجاد مركز مذكور با جديت بيشتري شاهد برنامه‌ريزي و هماهنگي جهت تحقق برنامه‌هاي كلان كشور باشيم.

«سيد احمد رضوي» سرپرست سابق اداره كل راه‌آهن يزد نيز در ابتداي اين مراسم ضمن ارائه گزارشي از عملكرد راه‌آهن يزد، گفت: خوشبختانه راه‌آهن يزد به لحاظ تناژ بارگيري رتبه اول كشور را دارد و امسال نيز به رغم حجم زياد بار برنامه‌ريزي شده براي شبكه ريلي يزد تاكنون 93 درصد آن تحقق يافته است .

رضوي مديريت و نظارت بر تردد 120 رام قطار مسافري و باري در يك شبانه روز در محدوده ريلي استان يزد را كاري دشوار خواند و گفت: اين در حالي است كه راه‌اهن يزد به لحاظ كمترين سوانح نيز ركورددار كشور است و سوانح آنچناني را در اين منطقه شاهد نبوده‌ايم .

افزودني است، عضو هيئت مديره راه آهن ج.ا.ا به اتفاق مديركل روابط عمومي راه آهن وديگر مسئولين راه آهن يزد در حاشيه مراسم، از سالن مسافري اداره كل، مركز كنترل، واحد هاي اداري، مركز كنترل ترافيكc.t.c)بازديد واز نحوه عملكرد همكاران از نزديك آشنا شدند.

لازم به ذكر مي باشد، در اين مراسم مهندس سيد مصطفي داودي به عنوان رئيس مركز هماهنگي امور مناطق و سرپرست اداره كل راه آهن يزد منصوب شد و از زحمايت سيد احمد رضوي قدرداني بعمل آمد .

 
 
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal