۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۹ ارديبهشت
شرح خبر
0 : 0 - 1396/12/16 - تعداد بازدید : 436
هفتمين همايش معاونين و روساي گروه هاي مسافري مناطق راه آهن

مهندس موسوي در اين همايش گفت: جابجايي 22 ميليون و 700 هزار نفر مسافر در سال 96 در حوزه شهري و حومه اي صورت گرفته كه نسبت به سال گذشته 6 درصد رشد داشته است در ايام پيك مسافرت هاي نوروزي 4 هزار و 840 رام قطار پيش‌بيني شده كه رشد 7/15 درصد نسبت به سال گذشته دارد كه در اين راستا 350 واگن با عمر بالاي 45 سال و 280 واگن با عمر بالاي 30 سال از رده خارج و تعدادي واگن‌هاي نو و يا تعمير و بازسازي جايگزين شده است .

 وي افزود، توجه مسئولان كشوري به حمل و نقل ريلي طي 5 سال اخير شكل گرفته و شاهد اقدامات اساسي و خصوصا در قانون برنامه ششم توسعه بوديم كه سفر رئيس جمهور محترم و هيئت وزيران با قطار نيز نشانه اهميت دادن به ناوگان ريلي دارد.

  موسوي گفت:اختصاص يك درصد درآمدهاي نفتي به راه آهن حاكي از اهميت دادن به رشد و توسعه حمل و نقل ريلي است. همچنين در اين راستا در قانون برنامه ششم توسعه، افزايش سهم بار به ميزان 30 درصد و مسافر 20 درصد پيش بيني شده است تا سال 1400 آمار مسافر جابجا شده بايد به 103 ميليون نفر برسد كه سهم قطارهاي حومه 51 ميليون و قطارهاي بين شهري نيز 52 ميليون خواهد بود و بر اين اساس در سال 97بر اساس برنامه ششم توسعه بايد 53 ميليون نفر مسافر جابجا شود و لازمه تحقق اين مهم، تامين 900 دستگاه واگن بين شهري و 33 رام قطار ريل باس است.

 در ابتداي اين همايش مهندس داودي رئيس مركز هماهنگي امور مناطق راه آهن جمهوري اسلامي ايران به اهميت راه آهن يزد اشاره نمود و گفت: يزد در مركزجغرافياي كشور واقع شده و وجود معادن سنگ آهن بر اهميت آن افزوده است و مركز مواصلاتي و عبور بارهاي ترانزيتي از شرق و غرب و شمال و جنوب كشور ميباشد.

 مهندس داودي تصريح كرد، 40 درصد از بارگيري و 25 درصد از درآمد ناوگان ريلي كشور به راه آهن منطقه يزد اختصاص يافته است كه در جهت تحقق اين امر روزانه حدود 120 رام قطار باري و مسافري در محورهاي اين اداره كل تردد مي نمايند.

 وي به اهميت مركز كنترل ترافيك اين اداره كل اشاره نمود و گفت 46 ايستگاه از ادارات كل يزد اصفهان و كرمان زير نظر مركز سي تي سي يزد مي باشد و قابليت افزايش تا 60 ايستگاه را دارد.

 داودي خاطر نشان كرد،  در ايام پيك مسافرت هاي نوروزي يك رام قطار مسافري از تاريخ 25 اسفندماه تا 15 فروردين  در مسير يزد مشهد و بالعكس به صورت يك روزدر ميان اضافه خواهد شد و و بنابراين در اين مدت قطار يزد مشهد همه روزه مي شود.

 
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal