۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت
شرح خبر
0 : 0 - 1397/02/31 - تعداد بازدید : 581
آمادگي راه آهن منطقه يزد در مواجهه با بحران

به منظور آمادگي هر چه بيشتر پرسنل راه آهن يزد و هماهنگي با ارگان هاي برون سازماني در مواقع بروز بحران هاي احتمالي، مانوري  دور ميزي با حضور اعضاي كميته پدافند غير عامل و با  محوريت بلاياي طبيعي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه آهن يزد با برگزاري مانور دور ميزي با محوريت مباحثه بر اساس ميزان خسارت وارده حوادث غير مترقبه و بلاياي طبيعي در بخش هاي مختلف شبكه ريلي، توانايي گروه‌هاي عملياتي ارزيابي گرديد.

مانور دور ميزي مذكور با حضوررييس مركز هماهنگي امور مناطق و سرپرست اداره كل ،  معاونين و روساي ادارات و گروه ها آغاز شد و با بررسي ميزان خسارت وارده در محل حادثه ، توانايي و عملكرد ادارات و گروه‌هاي عملياتي مورد بررسي و آزمايش قرار گرفت.

در اين نشست كه نماينده ستاد بحران استانداري نيزحضورداشت، فيلم مستند مانور بحران و حادثه خروج از خط واگن مسافري در دي ماه 96 به نمايش در آمد و مورد نقد و واكاوي قرار گرفت.

رئيس مركز هماهنگي امور مناطق با اشاره به اينكه اجراي مانورهاي دور ميزي فرصتي مطلوب براي تمام سازمان‌ها و نهادهاي عضو ستاد مديريت بحران است، خاطرنشان كرد: حضور مديران سازمان‌ها و نهادهاهمچون اورژانس، هلال احمر، نيروي انتظامي، آتش نشاني و .... در اين مانور قابل تقدير است و هدف اداره كل از برگزاري اين مانور، تعيين و يا به روز نمودن اعضاي سامانه فرماندهي حادثه، عملياتي كردن سيستم مديريت بحران، تمرين و هماهنگي منابع، شامل نيروهاي عملياتي و تجهيزات و ارزيابي خسارت بوده كه در پيشبرد برنامه‌هاي آينده و شناسايي نقاط قوت و ضعف مديريت بحران هاي احتمالي، بسيار موثر است.

سرپرست اداره كل راه آهن يزد با تاكيد بر اينكه راه آهن يزد از حساسيت بالايي ، هم در زمينه باري و هم در زمينه مسافري برخوردار است بيان كرد: با تعاملي كه با نيروهاي امدادي استان صورت گرفته نقشه‌ها و همچنين راه‌هاي دسترسي به مناطق و ايستگاه‌هاي راه آهن يزد بطوركامل در اختيار نيروهاي امدادي قرار ميگيرد تا در صورت نياز در كمترين زمان بتوانند عمليات امدادي را انجام دهند.

 
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal