۱۴۰۱ سه شنبه ۳ خرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1397/10/08 - تعداد بازدید : 562
60 کیلومتر از خط دوم بافق _ زرین شهر تاپایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید
60 کیلومتر از خط دوم بافق _ زرین شهر تاپایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید
مهندس سید مصطفی داودی در مصاحبه با برنامه رادیویی یزد پایدار ضمن تبریک به مناسبت روز ملی حمل و نقل گفت :راه آهن جمهوری اسلامی ایران بر طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی کشور، از تقسیمات کشوری مستثنی است و آن هم به دلیل فعالیت های محوری راه آهن است که در تمام دنیا نیز مرسوم است و به همین دلیل در بسیاری از مناطق کشور ادارات کل نام های استانی ندارند و استان یزد از جمله مناطقی است .
داودی تصریح کرد ما دارای 21 منطقه ای ریلی هستیم ودر این میان، اداره کل راه آهن یزد با همت تمامی پرسنل خود توانسته است سهم 30 درصدی از عملیات حمل و نقل باری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رتبه اول در این زمینه را از آن خود کند.
داودی تأکید کرد، با بهره بردن مناسب از امکانات و استفاده بهینه از تمامی توان اداره کل توانستیم در سال گذشته رتبه اول بهره وری را نیز کسب کنیم
مدیرکل راه آهن یزد افزود، در سال گذشته بالغ بر 45 هزار رام قطار در محور اداره کل راه آهن یزد تردد کرد که خدا را شاکریم سانحه و حادثه ناگواری اتفاق نیفتاد که حاصل از ایمنی بالا و مناسب اداره کل در محورهای ریلی منطقه می باشد و همین دلیلی شد برای کسب رتبه ی اول دیگری در مبحث ایمنی.

داودی گفت: اداره کل راه آهن یزد در سال 95 توانست رتبه دو ستاره ارزیابی تعالی در سیستم EFQM را کسب نماید و در سال 96 با کسب مقام دوم، تقدیرنامه سه ستاره به این اداره کل تعلق گرفت.
داودی در تشریح پروژه های در دست اقدام چنین گفت: خط دوم راه آهن بافق تا ارژنگ در دست احداث است که در سال جاری نزدیک به 60 کیلومتر از آن افتتاح و مابقی در سال آینده وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.
داودی تاکید کرد، پروژه عظیم دیگری که در دست اقدام است اتصال راه آهن منطقه یزد به شیراز می باشد که باعث خواهد شد مثلث گردشگری در منطقه مرکزی کشور با رئوس اصفهان شیراز و یزد کامل گردد و امید بر این است که تا پایان سال 98 این پروژه که حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته به بهره‌برداری برسد.
وی گفت، طول خطوط راه آهن یزد_اقلید( فارس) حدود 270 کیلومتر می باشد و راه آهن بافق به سمت میبد در حدود 250 کیلومتر است که آن هم بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرکل راه آهن منطقه یزد با تأکید بر خدمت‌رسانی هرچه بیشتر و بهتر به مسافرین گفت ساختمان ایستگاه یزد جزء 5 ایستگاهی است که به عنوان یک شاخصه معماری در راه آهن به ثبت رسیده است و طبق برنامه تعریف شده پروژه بهسازی ساختمان داخلی ایستگاه در فاز اول تا هفت ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و در ادامه فازهای دوم و سوم نیز در دست اقدام قرار خواهد گرفت که مجموع اعتبارات پیش بینی شده تا اینجا برای اجرایی نمودن هر سه فاز، بالغ بر 6 میلیارد تومان می باشد و با تفاهم صورت گرفته با استانداری یزد اعتباری نزدیک به 2 میلیارد تومان نیز برای بهسازی محوطه بیرونی ایستگاه یزد پیش بینی شده است.
پروژه دیگری که تا دهه فجر به افتتاح خواهد رسید سایه بان سکوهای 1 و 2 مسافری ایستگاه یزد می باشد که با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان در وسعت 13 هزار متر مربع با 90 درصد پیشرفت فیزیکی، جهت رفاه حال مسافران در ایام سرد و گرم سال احداث گردیده است.
 
http://uupload.ir/files/e70r_img_20180412_124742_927.jpg 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal