۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1398/11/12 - تعداد بازدید : 512
بهسازی وساماندهی میدان ورودی راه آهن یزد
بهسازی وساماندهی میدان ورودی راه آهن یزد
به منظور بهسازی وساماندهی میدان ورودی راه آهن، بهسازی محوطه و خیابان ایستگاه،  معاون هماهنگی امور عمرانی  استانداری  از ایستگاه راه آهن یزد بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، درجهت خدمت رسانی به مسافرین  و دسترسی آسان شهروندان به ایستگاه راه آهن وبه منظور ساماندهی میدان ورودی راه آهن، بهسازی محوطه و خیابان ایستگاه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان میراث فرهنگی وگردشگری استان ورئیس سازمان سیما منظر وفضای سبز شهرداری و دیگر مسئولین از ایستگاه راه آهن یزد بازدید نمودند.
مدیر کل راه آهن یزد ضمن خیر مقدم، به عملکرد اداره کل در بخش های مختلف اشاره نمود وگفت، در جهت خدمت رسانی به مسافرین وتکریم ارباب رجوع، همزمان با سفر ریاست جمهوری و هیأت دولت پروژه های متعددی در این اداره کل با حضور وزیر راه وشهرسازی ومدیر عامل راه آهن از طریق ویدیو کنفرانس از جمله، احداث خط دوم میبد - رخش، مسقف نمودن سکوی اول و دوم مسافری ایستگاه یزد، نمازخانه و سرویس بهداشتی ایستگاه نی باد، نمازخانه، سرویس بهداشتی ایستگاه زرین، احداث تونل و واریانت ریگ - زرین و بازسازی ساختمان مرکز کنترل ترافیک (c.t.c) مورد بهره برداری قرار گرفت.
 مهندس سید مصطفی داودی به موقعیت و جایگاه اداره کل اشاره نمود وگفت:  ناوگان ریلی  یزد در تناژ بارگیری همواره مقام اول در بین مناطق راه آهن ج. ا. ا کسب نموده، به نحوی که طی 10 ماهه سال جاری 35 درصد  سهم  بار راه آهن کشور به خود اختصاص داده است.
 وی خاطر نشان کرد، راه آهن یزد در بخش مسافری نیز رتبه پنجم کشوری کسب  نموده به نحوی که روزانه بالغ بر 3هزارو500نفر به وسیله 7 رام قطار مسافری از مبدا یزد به مقصد یزد تردد می نمایند و روزانه 24 رام قطار مسافری با ظرفیت 15 هزار نفر تردد دارند که طی 10 ماهه سال جاری بالغ بر 4 میلیون 500 هزار نفر از این محور جابجا شده اند.
 لازم به ذکر می باشد، با توجه به این که ایستگاه راه آهن  یکی از مبادی ورودی و خروجی مسافرین به شهرستان می باشد و به دلیل جهانی بودن یزد از طرف میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری مقرر گردید المان هایی  به منظور زیبا سازی  در محوطه ایستگاه و میدان نصب و فضای شاد و مفرح برای مسافرین و شهروندان در ایام نوروز ایجاد گردد.
 شایان ذکر است، در حاشیه این بازدید نیز از روند پیشرفته پروژه در حال ساخت  زیرگذر ویژه مسافرین، نمازخانه و سرویس بهداشتی زیر زمین ایستگاه واحداث  آسانسور دوم ایستگاه د بازدید بعمل آمد.
 
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal