۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1398/11/28 - تعداد بازدید : 654
بارگیری سالیانه 500 هزار تن خاک کائولن در یزد
بارگیری سالیانه 500 هزار تن خاک کائولن در یزد
جلسه ای به منظور  حمل ریلی خاک کائولن  با حضور مسئولین راه آهن یزد، فارس و شرکت های  مربوطه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، به منظور بررسی حمل ریلی سالیانه 500هزارتن خاک کائولن از مبداءایستگاه زرین به مقصد آباده شیراز، جلسه ای با حضور مدیران کل راه آهن یزد، فارس و مدیران عامل شرکت های مربوطه در راه یزد برگزار گردید.
لازم به ذکر است، مقرر گردید به منظوردپو خاک کائولن خط ریلی به طول 800 متر  با مشارکت راه آهن و معدن خاک کائولین توسن احداث گرددکه روسازی آن با راه آهن یزدو  زیرسازی آن با معدن توسن انجام شود که  خطوط مذکور در مجاورت خط خروجی ایستگاه زرین کوه به سمت توت قرار می گیرد که به  عنوان بارانداز و دپو بار به مساحت پنج کیلومتر مربع در نظر گرفته شده است.
افزودنی است، با توجه به نیاز کارخانجات کاشی وسرامیک به خاک نسوز مقرر گردید واگن هایی که جهت حمل بار به میبد اعزام می شوند خاک نسوز  بارگیری نمایند واز ایستگاه زرین خاک کائولین به شیراز منقل کنند که در واقع جهت کاهش هزینه ها، واگن ها دوسر بار باشند.
شایان ذکر است، از دیگر مواردی که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت میتوان به بررسی تخفیف حمل بار اشاره کرد که همین امرموجب ایجاد رقابت بین جاده و ریل می‌شود.
افزودنی است، با توجه به اخذ مجوز از ستاد و منابع طبیعی استان،  پیش بینی می شود  خطوط مذکوردر ابتدای سه ماهه اول سال 99   مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal