۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
شرح خبر
0 : 0 - 1397/11/25 - تعداد بازدید : 550
110 میلیارد تومان پروژه ریلی در راه آهن یزدآماده بهره برداری می باشد
110 میلیارد تومان پروژه ریلی در راه آهن یزدآماده بهره برداری می باشد
مدیرکل راه آهن یزد گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، 10 پروژه با اعتباری معادل حدود 110 میلیارد تومان آماده بهره برداری می باشد
سیدمصطفی داوودی  با اعلام این خبر اظهار داشت: روسازی بلاک محور زرین – ریگ ( در محدوده اردکان چادرملو ) با حدود 18.5 میلیارد تومان  ، تونل زرین – ریگ با 30 میلیارد تومان و زیرسازی بلاک زرین ریگ با 35میلیارد تومان و نیز ساخت فنداسیون جک بالابر واگن در ایستگاه چادرملو با 200 میلیون تومان در بخش پروژه های تجاری – صنعتی تعریف شده است.
وی افزود: همچنین ساخت پل آرمان با 2.5 میلیارد تومان ، پل 63 با حدود یک میلیارد تومان و پل فیضیه با 250 میلیون تومان در قالب سهولت در ترافیک شهر و نیز ساخت بخش های خدماتی در ایستگاه نی باد (در محور اردکان _چاردملو) با 2 میلیارد تومان و مسقف کردن سکوی اول ودوم ایستگاه یزد با حدود 4.5میلیارد تومان در قالب طرحهای رفاهی آماده بهره برداری است.
مدیرکل راه آهن یزد ، علائمی کردن سوزن های ایستگاه ساغند هم در قالب فعالیتهای حمل و نقلی با حدود 2.5میلیارد تومان را از دیگر پروژه های دهه فجر امسال عنوان کرد و گفت: عمده توجه مجموعه راه آهن در اجرای این پروژه ها ، تقویت خدمات دهی به مسافران است.
داودی ، اضافه کرد: رویکرد عمده ما در چند سال اخیر در بحث مسافری بوده و بر این مبنا رضایت نسبی 80 درصدی از خدمات راه آهن منطقه یزد از نگاه مردم را داشته ایم و امیدواریم این روند ارتقا یابد.
وی با اشاره به شروع دوباره حرکت ترنست ( تندرو ) در مسیرهای یزد – تهران هم اظهار داشت: فعلا قیمت های این قطارها اعمال نشده و اگر هم افزایشی باشد اسفندماه اعلام می شود و آن موقع اطلاع رسانی خواهد شد.
این مسئول درباره فعالیت های نوروزی هم گفت: تلاش ما بر این است در ایام نوروز ، با توجه به حجم بالای تقاضای مردم ، قطارهای مسیر یزد – مشهد که هم اکنون یک روز در میان است ، هر روزه شود .
مدیرکل راه آهن یزد با بیان تشکیل ستاد نوروزی این مجموعه از حدود 2 هفته قبل و برگزاری هر هفته جلسات آن تصریح کرد: تا 20 اسفندماه با بازدیدهای مستمر از تمامی خطوط ریلی استان ، اشکالات و نواقص برطرف خواهد شد.
داودی ، برپایی سفره هفت سین و استقرار افرادی در ایستگاه راه آهن یزد برای راهنمایی مسافران و گردشگران با همکاری اداره کل میراث فرهنگی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده نوروزی عنوان کرد.
وی با اشاره به تلاش برای صفر بودن تأخیر از مبدا در ایستگاه یزد تأکید کرد: از مسافران تقاضا داریم برای رسیدن به موقع به قطار ، یک ساعت قبل از حرکت ، در ایستگاه حاضر باشند تا از قطار بازنمانند.
وی در عین خاطرنشان کرد: هم اکنون تأخیر در قطارها از مبدأ یزد به‌طور متوسط کمتر از پنج دقیقه و تأخیر در طول سیر نیز به‌طور متوسط حدود 20 دقیقه است که تلاش می کنیم در طول ماههای پایانی و بویژه نوروز 98 کمتر شود.
از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار میلیون مسافر از راه‌آهن منطقه یزد خدمات گرفته‌اند که مبدأ یا مقصد یک‌میلیون نفر از آن‌ها یزد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد دارد.
با وجودی که تنها حدود هزار کیلومتر خط آهن شامل هفت درصد مجموع خطوط ریلی کشور در این استان قرار دارد ، بیش از 30 درصد عملیات معادل چهار برابر بازدهی و بهره‌وری این بخش به نسبت دیگر نواحی مربوط به این منطقه است.
راه‌آهن یزد به دلیل انطباق مرکز ثقل راه‌آهن بر مرکز جغرافیایی کشور ، پرترافیک‌ترین منطقه ریلی کشور است به طوری که در هر شبانه‌روز 120 رام قطار از این محدوده تردد می‌کند که 30 مورد آن مسافربری است.
هم‌اکنون 42 ایستگاه زیر نظر این اداره کل راه آهن منطقه یزد قرار دارد و مهمترین ایستگاه‌های استان شامل نایین، میبد، اردکان، یزد و بافق است.
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal