۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
شرح خبر
0 : 0 - 1398/07/09 - تعداد بازدید : 152
بهسازی بلاک یزدگرد ـ رخش
بهسازی بلاک یزدگرد ـ رخش
در راستای افزایش سرعت سیر قطارها، افزایش بهره وری، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خطوط و به حداقل رساندن استهلاک واگن های عبوری ، پروژه بهسازی خط قدیم  بلاک یزدگرد-رخش، مراحل پایانی خود را طی می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، در راستای افزایش سرعت سیر قطارها، افزایش بهره وری، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خطوط و به حداقل رساندن استهلاک واگن های عبوری ، پروژه بهسازی خط قدیم  بلاک یزدگرد- رخش مراحل پایانی خود را طی می کند و این در حالی است که با گذشت بیش از 2 دهه از آخرین پروژه بهسازی بلاک مذکور، بازسازی خط قدیم آن به طول  8 کیلومتر در حال انجام می باشد.
لازم به ذکر است، جهت انتقال بار و جابجایی مسافر در حال حاضر از خط دوم ( خط جدید در محور پروژه دوخطه بافق – ارژنگ) بلاک یزدگرد – رخش استفاده می شود و پروژه بهسازی و بازسازی بر روی  خط قدیم بلاک یزدگرد-رخش (خط سرد ) بصورت مکانیزه ، بوسیله دستگاه سرند صورت می گیرد که شامل تخلیه بالاست آلوده از زیر خطوط و تعویض تراورس های فرسوده و شکسته و همچنین ادوات ریلی مستهلک می باشد .
افزودنی است با اتمام پروژه یاد شده در اوایل آبان ماه سال جاری، عملیات بهسازی بلاک مبارکه – بیشه در محور بافق – جندق نیز آغاز خواهد شد که با 18 کیلومتر طول، پیش بینی می شود طی 5 ماه آینده ، تکمیل و آماده بهره برداری گرد.
 
http://uupload.ir/files/h8hh_1569910704443.jpg
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
Powered by DorsaPortal