۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
شرح خبر
0 : 0 - 1398/11/19 - تعداد بازدید : 599
احداث کمربند ریلی در معدن سنگ آهن مرکزی ایران (چغارت)
احداث کمربند ریلی در معدن سنگ آهن مرکزی ایران (چغارت)
به منظور کاهش ترافیک، افزایش سرعت سیر قطارهای باری پروژه احداث کمربند  ریلی در محل معدن سنگ آهن مرکزی ایران (چغارت) به طول 1 هزارو 800 متر متر در حال اجرا می باشد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد،  مهندس سید مصطفی داودی به اتفاق مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و دیگر همکاران و مسئولین، از بخش های مختلف سایت این شرکت و کمربندی ریلی در حال ساخت مجموعه مذکور  بازدید کردند.
 لازم به ذکر است تغییرات اخیر سایت بارگیری با هدف بهبود شرایط ترافیکی و سیر روان قطارها در دست اقدام می باشد که میتوان به تغییراتی از قبیل: طرح اتصال ایستگاه فرآوری چغارت به سایت تخلیه و ایستگاه بیشه در،  عدم دسترسی به  ایستگاه چغارت و فرآوری  معدن  به دلیل تغییرات در استخراج، بهره ‌برداری از پیت معدن و همچنین طرح توسعه ایستگاه فرآوری چغارت و اتصال ایستگاه فراوری چغارت به کارخانه فولاد ابویی اشاره کرد.
شایان ذکر است، پیش بینی برنامه های آینده طرح توسعه ایستگاه فرآوری در خصوص احداث کارخانه گندله سازی، کارخانه آهن اسفنجی و میزان ورودی سنگ آهن از معادن سه چاهون، چاه گز و دی 19 به سایت تخلیه ایستگاه چغارت در دستور کار قرار گرفته است.
افزودنی است، به منظور کاهش ترافیک و افزایش سرعت سیر قطارهای باری، پروژه احداث کمربند ریلی در منطقه چغارت به طول 1 هزارو 800 مترو با پیشرفت 90 درصد در دست اجرا می باشد.
 
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
Powered by DorsaPortal